Tüm HABERLER
 • Rehabilitasyonda rTMS uygulamaları

  EGE Platform grubunun Nisan ayı toplantısında anabilim dalı başkanımız Prof.Dr. Aliye TOSUN tarafından transkraniyal manyetik stimülasyon ve rehabilitasyon alanında kullanımı hakkında kapsamlı bilgiler verilmiş ve bu alandaki klinik deneyimleri paylaşılmıştır. Oldukça verimli geçen bu toplantıya Ege bölgesi FTR kliniklerinden geniş bir katılım olmuştur. Hocamızı kutluyor ve fiziyatri alanında rTMS kullanımının yaygınlaşması açısından gösterdiği özveri ve çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz.

 • Türk Romatoloji Kongresi

  28 Mart-1 Nisan 2018 tarihleri arasında KKTC'de gerçekleştirilen Uluslararası Katılımlı 2018 Türk Romatoloji Kongresi'ne Anabilim Dalı öğretim üyelerimiz Prof.Dr.Aliye TOSUN ve Dr.Öğr.Üyesi Ayhan AŞKIN katılmışlardır.

 • TURK-MUS-III-Multidisipliner US Sempozyumu

  Son yılllarda gittikçe artan öneme sahip kas iskelet sisteminin ultrasonografik görüntülenmesi konusunda, ilgili tüm branşları bir araya getiren yıllık TURK-MUS toplantısının üçüncüsünü 22-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirdi. Teorik dersler ve yoğun pratik eğitimler içeren birçok kursların yanında, bu sene sempozyumumuzda ortobiyolojik tedavilerin ultrason eşliğinde uygulanması gibi yeni/farklı konularda tartışıldı. Ultrasonografi kurslarına kliniğimizden Dr. Öğr.Üyesi Ayhan AŞKIN, Uzm.Dr.İdil Kurut AYSİN ve Dr.Bahadır ELİTEZ katılmışlardır.   TEMEL KAS İSKELET SİSTEMİ ULTRASONOGRAFİ KURSU  TonUS - I  GİRİŞİMSEL ULTRASONOGRAFİ & OMURGA ENJEKSİYONLARI KURSU PERİFERİK SİNİR GÖRÜNTÜLEME VE BLOKLARI KURSU TonUS - II

 • Avrupa Board Sınavında Yeni Bir Başarı

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitimini tamamlayan doktorlardan Uzm.Dr.İdil Kurut Aysin 2017 yılı Avrupa Board Sınavını başarı ile tamamlayarak Avrupa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Kendisini ve eğitimleri için emek veren tüm hocalarımızı kutlarız.

 • Yıldız Akademisyenler

  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yıldız Akademisyenler Akademik Gelişim Programı 13-16 Aralık 2017 tarihinde İstanbul'da yapıldı. Nörobilim, Beden Dili, Medya-Hekim İletişimi, Kuşaklar Teorisi, Biyoistatistik, Otohipnoz konularında Türkiye'nin değişik kurumlarından dernek tarafından seçilen 15 akademisyen eğitim aldı. Bu programa Anabilim Dalı öğretim üyelerimizden Yrd.Doç.Dr. Ayhan AŞKIN katılmıştır.

 • Doçentlik Ünvanı

  Anabilim Dalımız öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr.İlker ŞENGÜL, Üniversiteler Arası Kurul tarafından yapılan Doçentlik Sınavında başarılı olarak Doçent ünvanını almaya hak kazanmıştır. İKÇÜ Tıp Fakültesi FTR ailesi olarak öğretim üyemizi kutlar başarılarının devamını dileriz. 

 • 48. Geleneksel Çubukçu Günleri

  Türkiye’de Fizik Tedavi branşının kurucusu Ord. Prof. Dr. Osman Cevdet Çubukçu’nun anısına derneğimiz tarafından bu yıl 48.si düzenlenen Geleneksel Çubukçu Günleri Sempozyumu, 24 Kasım 2017, Cuma günü Marriott Hotel Şişli’de gerçekleşti. 'Spesifik Omurga Sorunlarında Egzersiz Reçeteleme- Egzersiz İlaçtır' temalı sempozyumda Anabilimdalı başkanımız Prof.Dr. Aliye TOSUN ve öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Ayhan AŞKIN katılımcı olarak yer almışlardır.

 • Avrupa Board Sertifikası

  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitimini tamamlayan doktorlardan Uzm.Dr.Ece Uslu Güvendi 2016 yılı Avrupa Board Sınavını başarı ile tamamlayarak Avrupa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Kendisini ve eğitimleri için emek veren tüm hocalarımızı kutlarız.

 • Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi ve Girişimsel işlemler

  Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi ve Ultrasonografi Eşliğinde Girişimsel İşlemler Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Kliniği bünyesinde uygun hastalara Kas İskelet Sistemi Ultrasonografisi ve Ultrasonografi Eşliğinde Girişimsel İşlemler yapılmaktadır. Hastanın primer hekimi tarafından omuz, dirsek, el bileği, lomber, sakroiliak, kalça, diz, ayak bileği eklemlerine yönelik tanıya yönelik işlemler ve enjeksiyon yöntemleri uygulanmaktadır. Ünite hakkında bilgi almak için öğretim üyelerimiz Doç.Dr. İlker ŞENGÜL ve Dr.Öğr.Üyesi Ayhan AŞKIN ile bağlantıya geçebilirsiniz. İletişim: AMATEM binası 1. kat FTR Ek Servisi US Odası Tel: 0232-244-44-44/1529

Toplam 9
Başa Dön